2022 09 07 Raktažodžiai: Europos Parlamente
sachar
Europos Parlamentui pradėjus Sacharovo premijos už minties laisvę atrankos procesą, iš karto pasiūliau nominuoti drąsius Ukrainos žmones, kurie gina savo ir savo šalies laisvę ir nepriklausomybę. Jie taip pat gina Europos vertybes ir mūsų žemyną nuo žiauraus režimo, kuris siekia pakenkti mūsų demokratijai, susilpninti ir suskaldyti mūsų Sąjungą bei atgauti įtaką iš sovietų valdžios išsivadavusioms valstybėms.
Prizą skiriant Ukrainos žmonėms, pats apdovanojimas būtų įteiktas asmenims, pilietinės visuomenės iniciatyvoms ir viešosioms institucijoms, teikiančioms skubią pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms, ginančioms žmogaus teises ir pagrindines laisves, Ukrainos valstybingumą ir demokratiją.
Šią nominaciją šiandien pateikiau savo frakcijai „Atnaujinkime Europą“. Pagal premijos skyrimo taisykles, EP frakcijos nominuoja savo kandidatus, tada spalio viduryje Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio narių balsavimu bus išrinkti trys pagrindiniai kandidatai. Spalio pabaigoje Prezidentų kolegijoje, kurią sudaro EP Prezidentė ir frakcijų vadovai, bus nutarta dėl premijos laureato.