P. Auštrevičius su grupe europarlamentarų ragina A. Lukašenką panaikinti mirties bausmę

2016 06 29 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Liberalas Petras Auštrevičius kartu su grupe Europos Parlamento narių išsiuntė laišką Baltarusijos prezidentui A. Lukašenkai, ragindami panaikinti šioje šalyje galiojančią mirties bausmę nuteistiesiems. P. Auštrevičiaus inicijuotą laišką pasirašė 36 Europos Parlamento nariai iš pagrindinių politinių frakcijų.

„Žinia Baltarusijos vadovui yra viena ir labai aiški – turite kuo greičiau naikinti mirties bausmę savo šalyje. Baltarusija dėl mirties bausmių skyrimo išlieka vienintelė juoda ir gėdinga dėmė Europos žemėlapyje. Mirties bausmė yra praėjusių amžių reliktas, kuris niekaip nesuderinamas su pamatinėmis žmogaus teisėmis. Todėl tokių bausmių reikia nedelsiant atsisakyti“, – teigia kreipimosi iniciatorius P. Auštrevičius.

Baltarusija išlieka vienintelė šalis Europoje, kuri periodiškai skiria ir taiko mirties bausmę. 2016 metais Baltarusijoje mirties bausmė buvo paskirta nuteistiesiems jau tris kartus.

Laiške Europos Parlamento nariai ragina A. Lukašenką neatidėliojant atšaukti mirties bausmę paskutiniam nuteistajam kaliniui Sergejui Chmeleckiui, o kartu ir visiems kitiems mirties bausme nuteistiems Baltarusijos piliečiams. Europarlamentarai laišku primena, kad 2016 m. vasario 15 d. Europos Taryba priėmė išvadą, kuria smerkia mirties bausmę Baltarusijoje ir reikalauja, kad šalyje būtų nedelsiant įvestas mirties bausmės moratoriumas, kaip pirmasis žingsnis į tokios bausmės visišką uždraudimą.