Diskusija dėl kačių ir šunų populiacijos valdymo politikos gairių

2022 09 29 Raktažodžiai: Europos Parlamente
311982771 513653186987132 7225514446851063834 n

Rugsėjo 29 d. Europos Parlamente suorganizavau diskusiją, kurios metu nagrinėjome kačių ir šunų populiacijos valdymo politikos gairės.  Daugybė valkataujančių kačių ir šunų yra įprastas vaizdas daugelyje Europos miestų ir kaimo vietovių. Jų sveikatai ir gerovei gali būti padaryta rimta tiesioginė žala, kai patys benamiai gyvūnai gyvena prastomis sąlygomis, ir netiesioginė žala, kai taikomos nehumaniškos (ir neveiksmingos) populiacijos kontrolės priemonės.

Europos Sąjungoje dauguma benamių šunų yra palikti šeimininkų arba gimsta iš nesterilizuotų, laisvai valkataujančių šeimininkų šunų. Daugelis vadinamųjų laukinių kačių dažnai yra anksčiau turėtų naminių gyvūnų palikuonys, todėl akivaizdu, kad tol, kol žmonės turės šunis ir kates, visada reikės valdyti jų populiaciją.

Nacionalinių vyriausybių vaidmuo yra labai svarbus, nes jos sudaro sąlygas daugeliui suinteresuotųjų šalių - nuo vietos valdžios institucijų iki veterinarijos gydytojų - bendradarbiauti: nuo informuotumo apie atsakingą šeimininkavimą didinimo iki geresnių teisės aktų priėmimo ir vykdymo užtikrinimo. Vis dažniau tiek turimi, tiek benamiai šunys ir katės perkeliami per sienas parduoti ir priglausti, todėl svarbu, kad ES šalyse būtų laikomasi nuoseklaus požiūrio.