2022 11 22 Raktažodžiai: Europos Parlamente
316689824 553884123229176 1887629096777384894 n

Naujausia informacija iš Strasbūro: fiksuojame bandymus mesti gelbėjimosi ratą rusų kariniam laivui.

Prieš pat rytojaus balsavimą dėl Europos Parlamento rezoliucijos, kurioje Rusija įvardijama kaip terorizmą remianti valstybė, naudojanti teroristinius veikimo būdus, socialistų ir žaliųjų frakcijos šiandien persiuntė savo siūlomas pataisas.

Žaliųjų atstovai siūlo atsisakyti sąvokos, kad rusija yra terorizmą remianti valstybė, sutikdami tik dėl to, kad rusija naudoja teroristines priemones. Žalieji sutinka įpareigoti Europos Komisiją ir Tarybą parengti teisinį reglamentą, išplaukiantį iš rezoliucijos.

Socialistai nori radikalių pataisų rezoliucijai: siūlo atsisakyti abiejų apibrėžimų, t.y. rezoliucijoje neliktų, kad rusija yra terorizmą remianti valstybė ir naudoja teroristinius veikimo būdus. Socialistai siūlo tiktai paminėti terorizmo eskalavimo faktą. Socialistų pataisos sužlugdytų rezoliucijos pirmines intencijas ir įpareigojimą Europos Komisijai bei Tarybai parengti teisinį reglamentavimą.

Kadangi vadovavau deryboms dėl šios rezoliucijos, lieku atsargiai optimistiškas: socialistų ir žaliųjų frakcijos balsavimo dėl rezoliucijos metu rytoj skils, Rytų ir Vidurio Europos europarlamentarams labiau palaikant pirminį rezoliucijos tekstą be pataisų. Konservatorių, konservatorių reformistų ir mūsų liberalų „Renew Europe“ frakcijų politikai balsuos už rezoliuciją be pataisų.

To turėtų pakakti originaliai rezoliucijai priimti, bet galutinį rezultatą išvysime rytoj apie 13:30 val. Lietuvos laiku. Laikome kumščius, dirbame toliau.