Bučos mero Anatolijaus Fedoruko vizitas Lietuvoje

2023 02 11 Raktažodžiai: Lietuvoje
DSC 24
Pirmą kartą su Bučos meru Anatolijumi Fedoruku susitikome jo gimtajame mieste 2022 m. balandžio mėn., kuomet kartu su Renew Europe kolegomis Guy Verhofstadt, Luis Garicano ir Ramona Strugariu lankėmės karo siaubiamoje Ukrainoje. Susitikimo metu su aukščiausiais Ukrainos pareigūnais aptarėme mūsų paramos Ukrainai stiprinimą ir sankcijų rusijai griežtinimą. Taip pat Bučos centre pasodinome nedidelį parką, kuris simbolizuoja atgimstantį gyvenimą ir viltį.
Vakar su Lietuvoje viešinčiu meru bei jo pavaduotoja, Irpinės miesto tarybos nare Mykhailyna Skoryk-Shkarivska susitikome Vilniaus Rotušėje, kur veikia virtualios realybės instaliacija „Emocinis lūžis". „Gedimino legiono" sukurta instaliacija kviečia lankytojus per virtualios realybės akinius pažvelgti į sunaikintą Bučą ir skaitmeninės kelionės metu suvokti laisvės kovų kainą ir prasmę.
Anatolijus Fedorukas padėkojo Lietuvos žmonėms už paramą ir pagalbą, kurią jie teikia Bučai ir Ukrainai, o taip pat pasakojo, kad nors jo vadovaujamas miestas stengiasi grįžti į normalų gyvenimą, tačiau kol kas tam trūksta plačios ir tvarios tarptautinės finansinės paramos.
„Atleisti tai, ką padarė rusai, beveik neįmanoma, todėl po mūsų pergalės mes sieksime tribunolo“- sakė Bučos meras.
Pritariu šiai nuomonei ir padarysiu viską, kad tai įvyktų.
DSC 94buca