N. Savčenko sugrįžimas yra viltis Ukrainai

2016 05 26 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
150210 Petras freeSavchenko

Dvejus metus trukęs mūšis su Kremliumi laimėtas. Ukrainos pilotė Nadija Savčenko pagaliau grįžo namo. Grįžo kaip nugalėtoja, nepalaužta po kelerių metų nelaisvės, daugelio mėnesių badavimo ir nuolatinio spaudimo, kokio mes, gyvenantys laisvėje, net negalime įsivaizduoti.

Faktas, kad Nadija yra Ukrainos herojė, tuo pačiu – ir didelė viltis, būtinų ir taip reikalingų permainų Ukrainai simbolis. N. Savčenko vaidmuo, manau, netgi nepriklausys nuo to, kurį kelią – tarnybą šalies kariuomenei ar politinę veiklą – ji toliau pasirinks.

Ilgai lauktas pilotės sugrįžimas tikrai sukels stiprų nacionalinį pakilimą Ukrainoje. Manau, N. Savčenko parvyko su labai aiškiomis ambicijomis, nuostatomis ir tikėjimu, kad viską galima pakeisti, kad galima laimėti net ir beviltiškose situacijose.

Nadija kalba tiesiai, atvirai ir griežtai. Gali būti, kad N. Savčenko bus tas asmuo, kuris neleis Ukrainos politikams nuslįsti į beviltiškų vaidų ir trumparegiškų diskusijų liūną. Didelis klausimas, ar dar įkalinimo metu išrinkta Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė dirbs dabartinėje J. Tymošenko komandoje. Tačiau tikriausiai visai ne tai svarbu.

Svarbiausia, bus sutvirtintas paprastų ukrainiečių tikėjimas, kovotojų dvasia ir paskata gilesnėms permainoms, kurių taip laukia Ukrainos žmonės.

Prie N. Savčenko grįžimo tėvynėn prisidėjo ne viena valstybė, ne vienas politikas ar pareigūnas. Nadijos bylos atvejis parodė, kad neišskydusi, tvirta Europos Sąjunga gali daryti realią įtaką Kremliaus planams ir ketinimams. ES sankcijos veikia, kai jų laikomasi vieningai, kai jas įgyvendiname tvirta politine valia ir nesislapstome, nesikratome atsakomybės.

Linkiu, kad Nadija įneštų tą gaivaus oro gūsį, kuris palaikytų Ukrainos tvirtybę ir sutelktų tautą ateities pergalėms.