Vilniuje viešės Ukrainos pilietinio pasipriešinimo judėjimo „Geltonasis kaspinas“ atstovai

2023 03 27 Raktažodžiai: Lietuvoje
kaspinas2

 

 Vilniuje kovo 30-31 dienomis viešės Ukrainos pilietinio pasipriešinimo judėjimo „Geltonasis kaspinas“ (Yellow Ribbon Movement) lyderiai. „Geltonasis kaspinas“ vienija tūkstančius taikiais būdais rusų agresijai besipriešinančių ukrainiečių įvairiuose Ukrainos miestuose ir regionuose, įskaitant Chersoną, Donecką ir Luhanską, Krymą.

2022 m. gruodį „Geltonojo kaspino“ atstovai buvo vieni iš ukrainiečių, atsiėmusių prestižinį Europos Parlamento žmogaus teisių apdovanojimą – Sacharovo premiją, skirtą Ukrainos žmonėms.

„Ukrainiečių pilietinės visuomenės indėlio besipriešinant rusijos agresijai neįmanoma pervertinti. „Geltonojo kaspino“ aktyvistai padėjo sutelkti visuomenę net tuose okupantų siaubtuose miestuose ir miesteliuose, kur tai buvo ypač rizikinga padaryti dėl tiesioginės grėsmės žmonių gyvybėms“, – sako europarlamentaras, Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys P. Auštrevičius, kurio kvietimu „Geltonojo kaspino“ lyderiai atvyksta į Vilnių.

Lietuvoje ukrainiečių judėjimo atstovai kovo 30-31 d. dalyvaus įvairiuose renginiuose ir susitikimuose. Kovo 31 d. Seimo rūmų Konstitucijos salėje dalyvaus diskusijoje, kviesdami prisidėti prie akcijos „Tapk pilietinio pasipriešinimo dalimi“.

„Geltonojo kaspino“ atstovai Yaroslav Bozhko ir Daria Novak Seimo rūmų Konstitucijos salėje skaitys pranešimą „Pilietinio pasipriešinimo būdai ir reikšmė kovoje su agresoriumi: pamokos iš Ukrainos“, o taip pat susitiks su visuomenininkais, padedančiais Ukrainai Lietuvoje. Prieš renginį Seime kiekvienas diskusijos dalyvis bus kviečiamas ant specialaus stendo nupiešti pasipriešinimo rusijos karinei agresijai simbolį – geltonąjį kaspiną.

Renginio programą rasite prisegtuke, norintiems dalyvauti renginyje būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/ECzfmtn9XrVRzJbX7

Diskusijos Seime organizatoriai: LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir europarlamentaras Petras Auštrevičius.

 Renginio programa:https:https://bit.ly/3TOCc2G