Susitikimas dėl naminių gyvūnų gerovės užtikrinimo

2023 04 18 Raktažodžiai: Europos Parlamente
342179235 1387612338738660 7766090619918077662 n
Europos Parlamento plenarinės sesijos Strasbūre pripildytos ne tik debatais, derybomis, posėdžiais ir balsavimais, bet ir puiki proga susitikti su Europos Komisijos nariais - eurokomisarais. Šiandien kaip tik vienas tokių susitikimų įvyko su už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Komisijos nare Stella Kyriakides. Mano, kaip naminių gyvūnų grupės pirmininko, iniciatyva, susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo kolegos Manuela Ripa iš Vokietijos ir Michal Wiezik iš Slovakijos, organizuotas, siekiant pasiteirauti apie su naminiais augintiniais susijusių klausimų įtraukimą į būsimus keturis Europos Komisijos pasiūlymus dėl gyvūnų gerovės. Kėlėme daug konkrečių klausimų, deja, atsakymai buvo labai abstraktūs ir lakoniški.
Pavyzdžiui, iškėliau klausimą dėl naminių gyvūnų įtraukimo į evakuacijos planus. Eurokomisarei Kyriakides tai buvo visiškai naujas klausimas, ir sakė nesanti tikra, ar tai nepriklauso valstybių narių kompetencijai. Pažadėjo pasidomėti šiuo klausimu ir vėliau sugrįžti prie jo.
Taip pat teiravausi, ar būsimais pasiūlymais būtų galima uždrausti selektyvų veisimą. Komisarė pripažino šią problemą, tačiau daugiau nesiplėtė. O į klausimą dėl kosmetinių operacijų skausmingos praktikos uždraudimo, eurokomisarė Kyriakides pasidžiaugė, kad kačių ir šunų gerovė buvo įtraukta į pasiūlymą dėl laikomų gyvūnų ir gyvūnų transportavimo, tačiau nėjo į detales, nes vis dar ieškoma sprendimų.
Kolega Michal Wiezik paklausė, ar į Komisijos pasiūlymą dėl laikomų gyvūnų gerovės būtų galima įtraukti labai sėkmingos Europos iniciatyvos „Europa be kailių“ raginimus. Komisarė atsakė, kad šiuo metu valstybės narės tai vertina ir metų pabaigoje bus surengtas svarstymas Europos Parlamente.
Kalbant apie identifikavimą ir registraciją, kurie padėtų reguliuoti nelegalią prekybą naminiais augintiniais, eurokomisarės Kyriakides teigimu, pasiūlymas dėl laikomų gyvūnų apims neteisėtą kačių ir šunų pardavimą, skaitmeninimo ir laikymo aspektus.
Nors atsakymai aptakūs, viliuosi, kad susitikimas buvo naudingas ir paskatins Europos Komisiją rimčiau veikti naminių gyvūnų gerovės užtikrinimo srityje.