2023 05 30 Raktažodžiai: Europos Parlamente
sankcijos
Rytoj ES šalių ambasadoriai svarstys dėl ES sankcijų pritaikymo devyniems rusams prisidėjusiems prie rusijos opozicionieriaus Vladimiro Kara-Murzos neteisėto įkalinimo. Tarp asmenų, kuriuos siekiama sankcionuoti ES mastu yra rusijos Teisingumo ministerijos vice-ministras Olegas Sviridenko, keturi teisėjai, kalėjimo viršininkas ir trys pareigūnai.
Praeitą savaitę kartu su kolegomis kreipėmės į ES valstybių narių užsienio reikalų ministrus, išskyrus Vengrijos, kuri grasino blokuoti sankcijas. Raginome nepasiduoti Vengrijos šantažui ir jei nebūtų sutarta dėl ES sankcijų, taikyti nacionalines sankcijas. Pavyzdžiui, LR Užsienio reikalų ministerijos teigimu Lietuva jau yra sankcionavusi 15-ka asmenų prisidėjusių prie V. Kara-Murzos neteisėto įkalinimo.
Šios sankcijos svarbios ne tik kaip solidarumo ir palaikymo ženklas V. Kara-Murzai ir kitiems daugiau kaip 550 politinių kalinių rusijoje, bet ir kaip atgrasymo priemonė tiems, kurie prisideda prie jų persekiojimo, kankinimo ir neteisėto kalinimo. Pastarieji asmenys turi suprasti, kad neliks nenubausti.