2023 05 26 Raktažodžiai: Europos Parlamente
trasos
Sužinoję apie Belgijos ir Portugalijos svarstymus pašalinti Baltarusijos trąšų gamintoją „Belaruskali“ iš ES sankcijų sąrašo, kartu su kolegomis kreipėmės į jų Vyriausybes ragindami susilaikyti nuo šio žingsnio.
Priminėme, kad brutalus susidorojimas su laisvės ir demokratijos siekiančiais piliečiais tebevyksta Baltarusijoje. Apie kai kuriuos politinius kalinius neturima jokios informacijos, nežinoma kokia jų sveikatos būklė.
Argumentas, kad neva baltarusiškos trąšos reikalingos pasaulinei maisto krizei suvaldyti nėra teisingas. Labiausiai pažeidžiamos šiuo aspektu šalys niekad nebuvo tarp pagrindinių Baltarusijos trąšų vartotojų, o ES ir kitos sankcijas pritaikiusios šalys nėra priklausomos nuo baltarusiškų trąšų.
„Belaruskali“ yra tiesiogiai įsitraukusi į ukrainiečių vaikų iš rusijos laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų deportaciją ir bandymus juos „perauklėti“. Ukrainiečių vaikai, kurių skaičiuojama apie du tūkstančius, buvo atvežta į Baltarusiją yra apgyvendinami „Belaruskali“ priklausančioje sanatorijoje.
Tai tik keli pagrindiniai argumentai kodėl negalima panaikinti sankcijų „Belaruskali“, kurio pajamos finansuoja nusikaltėlio Lukašenkos režimą ir toliau įgalina represijas prieš Baltarusijos, o taip pat dalyvavimą rusijos agresijos kare prieš Ukrainą.
Su laiško tekstu galite susipažinti čia: https://rb.gy/hecrq