2023 06 08 Raktažodžiai: Europos Parlamente, Human rights
balt08

Šiuo metu viena iš pagrindinių mano atsakomybių Europos Parlamente yra pranešimo apie ES santykius su Baltarusija rengimas. Šią savaitę baigėsi terminas pataisų pirminiam pranešimo tekstui pateikimas. Iš savo pusės didelį dėmesį skyriau A. Lukašenkos režimo vykdomoms represijoms prieš Baltarusijos žmones atspindėjimui, taip pat jo išdavystei prieš Baltarusijos valstybę, kas apima ne tik šalies įtraukimą į rusijos karą prieš Ukrainą, bet ir palaipsnį Baltarusijos suvereniteto praradimą intensyvinant, taip vadinamą, sąjunginę valstybę su rusija.

Mūsų, kaip ES, atsakas turi išlikti vieningas ir stiprus: A. Lukašenka nėra teisėtas šalies vadovas, tai nusikaltėlis, kuris už savo nusikaltimus prieš Baltarusijos ir Ukrainos žmones turės atsakyti teisme. Turime ir toliau remti Baltarusijos demokratines politines ir pilietinės visuomenės grupes, teikti paramą A. Lukašenkos režimo aukoms ir palaikyti žmogiškuosius santykius tarp ES ir Baltarusijos piliečių, pavyzdžiui, per akademinių mainų programas. Sankcijos nukreiptos prieš režimą jokiu būdu negali būti susilpnintos, priešingai, palaikau siūlymus Baltarusijai dėl jos paramos rusijai kare prieš Ukrainą taikyti analogiškas sankcijas, kurios taikomos rusijai.

Pranešimas bus baigtas ir dėl jo bus balsuojama EP Užsienio reikalų komitete liepos mėnesį, o rugsėjį vyks galutinis balsavimas EP plenarinės sesijos Strasbūre metu. Su pirminiu pranešimo juodraščiu kviečiu susipažinti čia: https://www.europarl.europa.eu/.../AFET-PR-746738_EN.html