2023 09 07 Raktažodžiai: Europos Parlamente
nato2
Šiandien NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas apsilankė Europos Parlamente.
Užsienio reikalų komitetui ir NATO gen. sekretoriui darkart pabrėžiau svarbą išlaikyti budrumą dėl hibridinių grėsmių. Jas kelia vadinamos „privačios sukarintos grupuotės “, kurios nėra privačios, o yra finansuojamos mums priešiškų valstybių.
NATO gen. sekretorius, atsakydamas į mano klausimą apie pamokas, kurių būtų galima išmokti dėl NATO teritoriją jau pasiekusių rusijos raketų, pažymėjo poreikį toliau stiprinti Ukrainos gynybinius pajėgumus ir gynybos sistemas.
Tęsdamas mano išsakytą mintį dėl istoriškai didelio minų kiekio Ukrainoje, J. Stoltenberg pažymėjo, kad tai itin apsunkino Ukrainos kontrpuolimą. Nepaisant to, „ukrainiečiai padarė sąmoningą ir tvirtą žingsnį išlaisvinti savo šalį. Galiu patikinti, kad ukrainiečiai palaipsniui, bet užtikrintai stumiasi savo teritorijų išlaisvinimo rytuose link“ .
„Ekspertai, kurie sako, kad kontrpuolimas vyksta per lėtai yra tie patys ekspertai, kurie sakė, kad Kyjivas bus okupuotas per kelias dienas, o visa Ukraina - per kelias savaites “ - savo apsilankymą Europos Parlamente pabaigė NATO generalinis sekretorius.