2023 09 13 Raktažodžiai: Europos Parlamente
baltarusija 2023
Istorinė diena Baltarusijai.
Šiandien į Europos Parlamento narius, Strasbūre kreipėsi ir buvo šiltai sutikta Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, kuri paragino EP narius neleisti Baltarusijos atiduoti V. Putinui, taikyti griežtesnes sankcijas A. Lukašenkos režimui bei įsteigti tarptautinį tribunolą, kuris ištirtų jo nusikaltimus.
Taip pat Europos Parlamentas vieningai priėmė mano rengtą pranešimą dėl Baltarusijos ????????
Su pagrindinių politinių grupių atstovais tvirtai sutarėme ir dar kartą patvirtinome savo bendrą įsipareigojimą siekti demokratinės Baltarusijos ateities. Ir toliau teiksime nuolatinę paramą Baltarusijos žmonėms, kurie, nepaisydami negailestingos priespaudos, nepraranda vilties sukurti laisvą ir europietišką Baltarusiją.
Rezoliucijoje:
- smerkiame Baltarusijoje besitęsiančias sistemines represijas prieš pilietinę visuomenę ir žmogaus teisių pažeidimus. Represijos privertė daugiau nei 300 tūkst. baltarusių palikti savo šalį, o beveik 1500 tapo politiniais kaliniais. Jie turi būti nedelsiant paleisti.
- Esame sunerimę dėl didėjančio Baltarusijos politinio, ekonominio, karinio ir kultūrinio pavaldumo Maskvai ir smerkiame rusijos taktinių branduolinių ginklų dislokavimą šalyje bei Baltarusijos režimo dalyvavimą rusijos agresijoje prieš Ukrainą.
- Raginame patraukti baudžiamojon atsakomybėn Baltarusijos politinę ir karinę vadovybę už nusikaltimus žmonijai ir genocidą. Tarptautinis baudžiamasis teismas turi apsvarstyti galimybę išduoti arešto orderį A. Lukašenkai, kaip tai jau buvo padaryta Vladimiro Putino atveju.
- „Wagner“ kovotojų dislokavimas Baltarusijoje yra keliantis didžiulį nerimą, raginame šią grupuotę įtraukti į teroristinių grupuočių sąrašą.
- Pakvietėme Tarptautinį olimpinį komitetą ir tarptautinę sporto federaciją neleisti Baltarusijos ir Rusijos sportininkams varžytis 2024 m. Paryžiuje vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.
Šiuo Europos Parlamento dokumentu išsiuntėme tvirtą žinutę ES institucijoms ir valstybėms narėms laikytis vieningos krypties ir skatinti demokratinius pokyčius Baltarusijoje.
Turime įveikti diktatorius Rytuose, turime padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms grįžti į savo tėvynę ir sukurti ten dalį Europos. Zhyvie Belarus ⬜????⬜