2023 11 03 Raktažodžiai: Europos Parlamente
vartotojams
ES pradedama peržiūrėti beveik prieš 40 metų priimta Atsakomybės už gaminius direktyva. Naujos gairės svarbios, siekiant prisitaikyti prie naujų technologinių iššūkių, geriau apsaugoti nukentėjusius vartotojus, kurie galės gauti teisingesnę kompensaciją už gaminius su trūkumais.
Pagal naujas taisykles ketinama išplėsti esamą produkto apibrėžtį. Jis apimtų programinės įrangos atnaujinimus, dirbtinį intelektą arba skaitmenines paslaugas (pvz., robotus, dronus arba išmaniąsias namų sistemas). Kompensacijos būtų galima reikalauti ir už duomenų sunaikinimą ar negrįžtamą sugadinimą (pvz., rinkmenų ištrynimą iš kietojo disko), jei nuostoliai viršytų 1 tūkst. eurų. Taip pat siekiama supaprastinti įrodinėjimo, kad gaminys buvo su trūkumais, sukėlė žalą ir yra pagrįstas pagrindas reikalauti kompensacijos, procedūrą.
Taisyklės dar yra rengimo stadijoje. Neseniai Europos Parlamentas patvirtino savo poziciją dėl peržiūrimų gairių. Netrukus bus pradedamos derybos su ES valstybėmis narėmis dėl galutinio dokumento.