Krizė Lenkijos-Ukrainos pasienyje

2023 12 11 Raktažodžiai: Europos Parlamente
vezejai
Džiaugiuosi, kad buvo palaikyta mano iniciatyva į šios savaitės Europos Parlamento plenarinės sesijos darbotvarkę įtraukti klausimą dėl tinkamo ES ir Ukrainos solidarumo koridorių transportui veikimo užtikrinimo.
Nuo lapkričio 6 d. sunkvežimių vairuotojai Lenkijoje užblokavo privažiavimo kelius prie keturių sienos kirtimo punktų, sudarydami daugiau kaip 30 km ilgio eiles. Apie 3 300 Ukrainos sunkvežimių įstrigo šaltyje. Deja, netgi du ukrainiečių vairuotojai jau mirė. Net ir protestuotojams tvirtinant, kad jie nestabdo karinio transporto ar humanitarinės pagalbos į Ukrainą, pranešimai iš Ukrainos teigia priešingai: tarp pasienyje įstrigusių krovinių yra komponentų dronams gaminti, taip pat automobilių, turniketų ir naktinio matymo įrangos, skirtos Ukrainos mūšio laukui.
Krizė plečiasi, nes Slovakijos vežėjai, padedami Vengrijos sunkvežimių vairuotojų, prisijungė prie protesto ir užblokavo dar vieną pagrindinį sienos kirtimo punktą. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę pasienyje su Slovakija įstrigo 650 sunkvežimių, o 750 laukė, kol galės įvažiuoti į Ukrainą iš Vengrijos.
Pasak Ukrainos parlamento transporto ir infrastruktūros komiteto vadovės Julijos Klymenko, tikimasi, kad dėl blokados 2023 m. prognozuojamas Ukrainos ekonomikos augimas sumažės 1 proc.