Pasiūlyta didžiausia per 20 metų ES gyvūnų gerovės taisyklių reforma

2023 12 12 Raktažodžiai: Europos Parlamente
naminiai gyvunai

Pagaliau geros žinios!
Dalyvaudamas Gyvūnų gerovės intergrupės Europos Parlamente susitikime su Komisare Stella Kyriakides ir jai primindamas apie būtinybę Europos Sąjungos mastu kovoti su nelegalia prekyba naminiais gyvūnais internete bei jų vieningu ženklinimu, buvau maloniai nustebintas, kad Europos Komisija pagaliau imasi konkrečių veiksmų.

Praeitą savaitę ji pasiūlė didžiausią per 20 metų ES gyvūnų gerovės taisyklių reformą. Šia reforma Europos Komisija siūlo ES nustatyti vienodus šunų ir kačių veisimo, laikymo ir elgesio su jais veisimo įmonėse, gyvūnų augintinių parduotuvėse ir prieglaudose standartus.

O siekiant kovoti su neteisėta prekyba ir geriau kontroliuoti gyvūnų gerovės sąlygas įmonėse, šunų ir kačių atsekamumas turės būti pagerintas privalomai juos ženklinant ir registruojant nacionalinėse duomenų bazėse.

Tai seniai lauktas sprendimas, kurio siekiau ir vardan kurio dirbau visą šią ir praeitą savo kadenciją Europos Parlamente. Ne gana to, Europos Komisija siūlo imtis reikalingų veiksmų, kad būtų atsižvelgta į Europos piliečių iniciatyvą „Kailiams Europoje – ne“, kurioje raginama ES uždrausti kailinių gyvūnų auginimą ir gaminių, kuriuose yra tokio kailio, pardavimą bendrojoje rinkoje. Puiki pradžia reikalingiems sprendimams.

Tikiuos, kad tolimesnės ES tarpinstitucinės derybos vyks sklandžiai ir sparčiai bei galėsime džiaugtis 21 amžiaus gyvūnų gerovės standartais Europoje.