2024 01 18 Raktažodžiai: Europos Parlamente
a
Anot žvalgybos agentūros, autoritarinės Kinijos įtaka ir prieiga prie ES ypatingos svarbos infrastruktūros objektų dėl ekonominės priklausomybės, šnipinėjimo ar sabotažo kelia vis didesnį pavojų Europos saugumui. Ne išimtis ir Lietuva, kurios infrastruktūros objektai taip pat domina Kiniją. Prieš kelis metus nuskambėjo atvejis, kai iš europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ geležinkelio tilto per Nerį konkurso buvo eliminuota Kinijos korporacijos valdoma Ispanijos tiltų ir kelių infrastruktūros statybos bendrovė „Puentes y Calzadas Infraestructuras“.
Reaguodami į vis didėjančią pavojingą priklausomybę nuo Kinijos, europarlamentarai siūlo Europos Sąjungoje įvesti privalomą tiesioginių užsienio investicijų tikrinimą, kad tokiuose Europai svarbiuose objektuose kaip uostai ir transporto bei telekomunikacijų tinklai būtų išvengta įtartinų investicijų.
Turime nedelsiant imtis veiksmų ir padidinti Europos ypatingos svarbos infrastruktūros atsparumą bei užkirsti kelią Kinijos strategijai, kuri yra nukreipta į technologijų perdavimą, siekiant dominuoti užsienio šalyse ir pakenkti geopolitiniams konkurentams.