Konferencija „LIETUVA - UKRAINAI“

2024 02 09 Raktažodžiai: Lietuvoje, Ukraine
Ukrainos tema bus dominuojanti Europos geopolitinėje erdvėje iki pat šio dešimtmečio pabaigos. Ukrainos karinė pergalė, atstatymas, Ukrainos narystė Europos Sąjungoje ir NATO lems ne tik Ukrainos, bet ir viso Europos kontinento, tame tarpe ir Lietuvos ateitį. Ukrainos sėkmė yra gyvybinis Lietuvos interesas, todėl Lietuva privalo turėti aiškią tiek ilgalaikę, tiek ir artimiausio laikotarpio strategiją kaip padėti Ukrainai pasiekti tokios sėkmės.
Lietuva daug padeda Ukrainai, tam išnaudodama daug dvišalių paramos instrumentų. Tai daro valstybės ir savivaldybių institucijos, verslas, visuomeninės organizacijos ir labdaros fondai, politikos bei kultūros lyderiai. Iššūkiai Ukrainai artimiausiu laikotarpiu gali būti ypač dideli, todėl Lietuva turi siekti stiprinti ir efektyvinti savo dvišalę paramą, ir imtis iniciatyvų telkti bendraminčius visame Vakarų demokratiniame pasaulyje.
Šioms temoms skirtą konferenciją šiandien organizavo Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai, atstovaujantys skirtingas Lietuvos politines partijas ir skirtingas Europos Parlamento politines grupes - P. Auštrevičius, R. Juknevičienė, A. Kubilius, J. Olekas - kartu su Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetu, tarptautinio parlamentarų tinklo „United for Ukraine“ grupe Lietuvos Seime bei VšĮ „Memorabilis“, VšĮ „Ačiū, kad esi“ ir Europos Parlamento narių iš Lietuvos iniciatyva EU4Kherson.
Renginio įrašas  https://www.facebook.com/PetroAustreviciausbiuras/videos/1538541153354993