2024 02 26 Raktažodžiai: Europos Parlamente
navalnas
Reaguojant į Aleksejaus Navalno nužudymą, taip pat į dezertyravusio rusijos piloto nužudymą Ispanijoje, kartu su kolegomis europarlamentarais kreipėmės į Europos Komisijos vadovę Uršulę von der Leyen ir ES užsienio politikos vadovą Josepą Borrellį ragindami stiprinti priemones tokiam nusikalstamam elgesiui sustabdyti.
Nepritariame J. Borrellio siūlymui pavadinti ES visuotinį sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą A. Navalno vardu. Paraginome laiško adresatus jam oficialiai suteikti Sergejaus Magnickio vardą, kurį, beje, Europos Parlamente vartojame visuose su minimu sankcijų režimu susijusiuose dokumentuose. Taip pat, S. Magnickio vardu savo sankcijų režimus yra oficialiai pavadinusios JAV, Jungtinė Karalystė, Australija ir Kanada.
A. Navalno atminimą įamžinti būtina, tarp efektyviausių būdų matome jo vardu pavadinti ES politinį veiksmą, kuriuo būtų konfiskuoti Vakaruose užšaldyti Rusijos Centrinio banko rezervai ir nukreipti į Ukrainos pergalę. Taip pat, priimant sankcijas daugiau nei 6 000-iams asmenų, esančių A. Navalno pateiktame sąraše, bei asmenims, prisidėjusiems prie A. Navalno agonijos putino gulage.
Su laiško tekstu galite susipažinti čia: https://t.ly/mNom0