Diskusija apie užsienio šalių kišimąsi į rinkimų procesus Taivane

2024 04 18 Raktažodžiai: Europos Parlamente
taivan
Šią savaitę kartu su kolegomis ir Taipėjaus atstovybe ES ir Belgijoje surengėme diskusiją apie užsienio šalių, o tiksliau Kinijos, kišimąsi į rinkimų procesus Taivane.
Klausantis Taivano ekspertų pranešimų apie tai kaip skleidžiama tikrovės neatitinkami informacija apie Taivano demokratines jėgas, kandidatus į prezidentus, taip pat melaginga informacija apie Vakarus ir netgi kaltinimai JAV ir Ukrainai išprovokavus rusijos agresiją, negali nepamatyti panašumų su mūsų patiriamomis informacinėmis atakomis iš rusijos.
Kinija ir mūsų atžvilgiu taiko spaudimą, vis primena apie „Vienos Kinijos politiką“ ir priešinasi bet kokių gilesnių ES ir Lietuvos santykių su Taivanu vystymui bei pastarojo integravimu į tarptautines organizacijas. Autoritarams bendradarbiaujant, naudojant tuos pačius veikimo metodus, demokratijos, taip pat, turi stiprinti tarpusavio santykius ir mokytis viena iš kitos kaip atremti jų priešiškus veiksmus. Džiaugiuosi, kad ES ir šalių narių ekspertai bendradarbiauja ir semiasi patirties iš kolegų Taivane. Šių žinių tikrai prireiks ateityje, o ypač įvertinti visas rizikas vykstant dabartinei rinkimų kampanijai į Europos Parlamentą.