„Dirbtinio intelekto priešpiečiai“ Šiauliuose

2024 04 19 Raktažodžiai: Lietuvoje
DSC 9
Vakar dalyvavau Šiaulių akademijoje Europos Parlamento biuro Lietuvoje, žurnalo IQ ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotame renginyje „Dirbtinio intelekto priešpiečiai“.
Renginio metu pristačiau 2024 kovo mėnesį EP patvirtintą Dirbtinio intelekto aktą .
Šiandien 77 proc. europiečių naudojasi dirbtiniu intelektu paremtomis paslaugomis ar prietaisais. Dirbtinis intelektas vis labiau tampa mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, daro tiesioginę įtaką mūsų darbui, paslaugoms ir pramogoms.
Technologijos teikia naudos, bet jos taip pat turi būti tinkamai reguliuojamos, kad nekeltų pavojų. Priimdami ES Dirbtinio intelekto įstatymą žengėme svarbų žingsnį, kad spręstume esamas ir būsimas problemas.
Šio teisės akto tikslas – apsaugoti pagrindines teises, demokratiją, teisinę valstybę ir aplinkos tvarumą nuo didelės rizikos dirbtinio intelekto sistemų, kartu skatinant inovacijas ir užtikrinant Europos lyderystę šioje srityje.
Renginyje savo įžvalgas DI tema taip pat pristatė Bendrovės „WHY AI“ analitikas Rokas Stankevičius, Šiaulių bendrovės „Nord Robotics“ direktorius Andrius Grudžinskas bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis.