Lietuvos narystės ES 20-mečio šventę Alytuje

2024 04 27 Raktažodžiai: Lietuvoje
DSC 0017
Per Lietuvą vilnijant mūsų narystės Europos Sąjungoje 20-ies metų jubiliejų minintiems renginiams, buvo itin malonu sudalyvauti Alytaus jaunimo surengtoje šventėje. Susitikimas prasidėjo nuo neofreskos ant Alytaus socialinių paslaugų centro atidengimo, kurioje septyni langai ir skirtingų kartų žmonės juose puikiai atspindi ES ir mūsų narystės joje vertybes: bendrystę, orią ir pagarbią kaimynystės politiką, pabrėžiant atvirumą kitokiam požiūriui, dialogui ir bendradarbiavimui. Mano padėka ir susižavėjimas neofreskos autoriams, menininkams Pijui Šematulskiui ir Gabrieliui Žvirbliui.
Po to persikėlėme į Alytaus Teatro patalpas, kur kartu su įstabiais alytiškiais ir miesto svečiais diskutavome tema „Laiko mašina: kaip keičiausi aš ir Lietuva nuo įstojimo į Europos Sąjungą“.
Šventę vainikavo Alytaus jaunųjų atlikėjų - vokalo studijos „Vaja“, Uosio Galkevičiaus, Julijos Grigaliūtės ir Vakarės Jarmalavičiūtės - pasirodymai bei jaunimo grupės „VELVET“ koncertas, ir šventinis tortas.
Per pastaruosius dvidešimt metų tapome pilnateisiais Europos Bendrijos nariais. Nuostabu matyti jaunąją mūsų kartą, kuri auga laisvoje ir klestinčioje Lietuvoje, yra kūrybinga ir aktyvi. Dėkoju visiems mane pakvietusiems ir surengusiems Lietuvos narystės ES 20-mečio šventę Alytuje.