Boriso Nemcovo nužudymo metinės: geriausias būdas išreikšti pagarbą B. Nemcovo atminimui yra tęsti jo kovą už taikią, laisvą ir demokratišką Rusiją

2016 03 01 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Praėjus metams po Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo, ALDE grupė Europos Parlamente bei daugybė Rusijos demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovų šiandien susirinko drauge prisiminti jo kovą už laisvę, teigdami, jog geriausias būdas europiečiams paminėti B.Nemcovo atminimą – tai tęsti jo kovą už taikią, laisvą ir demokratišką Rusiją. ALDE grupė ragina pradėti tarptautinį tyrimą, kuris padėtų išsiaiškinti tiesą dėl Nemcovo nužudymo.

ALDE grupės vadovas G. Verhofstadtas šiandien pasakė:

„Šiandien mes susirinkome gedėti dėl Boriso Nemcovo netekties ir toliau tęsti jo kovą dėl laisvesnės ir demokratiškesnės Rusijos. Praėjus vieniems metams po jo mirties daugelis klausimų dėl žios žmogžudystės lieka neatsakyti.

Kadangi Kremliaus tyrimas buvo abejotinos kokybės ir neįnešė jokio aiškumo, niekam nepateikti kaltinimai, akivaizdu, kad mums reikia tarptautinio spaudimo reikalaujant išsamaus tyrimo, padėsiančio išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko tą dieną.

Tuo pačiu metu, Taryba turėtų veikti, kad būtų priimtos griežtesnės, tikslinės sankcijos, nukreiptos prieš tuos asmenis, kurie praėjusiais metais įrašė B.Nemcovą į taikinių sąrašą, o dabar tą patį daro su Michailu Kasjanovu. Prezidentas Putinas turi pareigą apsaugoti visus Rusijos piliečius, nepaisant jų politinių pažiūrų“.

ALDE frakcijos organizuojami renginiai B. Nemcovo atminimui prasidėjo šią popietę pristatant Iljos Jašino, vieno iš opozicinės Rusijos liaudies laisvės partijos (PARNAS) lyderių, parengtą ataskaitą apie Ramzaną Kadyrovą ir saugumo situaciją Rusijoje. Po to vyko konferencija „Rusijos europinių pamatų stiprinimas“, kurioje dalyvavo Rusijos opozicijos lyderis Michailas Kasjanovas ir B. Nemcovo dukra Žanna Nemcova.

Hansas van Baalenas, Europos Parlamento narys, ALDE partijos prezidentas ir ALDE frakcijos pranešėjas Rusijai ir Ukrainai teigė:

„Borisas Nemcovas kovojo už demokratišką Rusiją, stiprią Europos ir pasaulio partnerę ir taikią Ukrainos kaimynę. Parama Nemcovo sąjungininkams, tęsiantiems šią kovą Rusijoje, yra svarbi ir mums, ir Rusijos žmonėms.“

Petras Auštrevičius, ALDE pirmininko pavaduotojas, pridūrė:

„Jau eilę metų Rusijos opozicija yra persekiojama visais įmanomais būdais, įskaitant asmeninius grasinimus ir įžeidinėjimus. ES privalo reikalauti Rusijos gerbti savo pačios įsipareigojimus demokratijai ir žmogaus teisėms. Rusijos opozicinių partijų teisės turi būti gerbiamos“.

ALDE frakcija šiandien užbaigs B.Nemcovo mirties metinių atminimo renginius su roko koncertu, suorganizuotu kartu su Žanna Nemcova, kuris įvyks 20 val., Europos menų centre BOZAR, Briuselyje.

Parengė: ALDE politinės grupės Europos Parlamente spaudos komanda