P. Auštrevičius: „Raginame Europos Komisiją leisti taikyti mažesnį PVM elektroninėms knygoms“

2015 04 22 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičiaus kartu su Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcija išsiuntė kreipimąsi į Europos Komisiją, kuriuo ragina leisti taikyti vienodą lengvatinį Pridėtinės vertės mokestį (PVM) visų rūšių – skaitmeninėms, elektroninėms ir spausdintoms – knygoms.

Po ES Teisingumo Teismo išaiškinimo Europos Komisija buvo įpareigota imtis sankcijų prieš Prancūziją ir Liuksemburgą, kurios savo šalyse skaitmeninėms knygoms taiko atitinkamai iki 5 ir 3 proc. sumažintą PVM. Toks pat PVM tarifas šiose šalyse galioja ir įprastoms knygoms. Visoje Europos Sąjungoje dauguma valstybių, išskyrus Bulgariją ir Daniją, taiko lengvatinį PVM tarifą parduodamoms spausdintoms knygoms.

„Europos Sąjunga turėtų sudaryti vienodas sąlygas kultūros ir knygų sklaidai skaitmeniniu formatu – lygiai taip pat, kaip ir spausdintoms knygoms. Liberalai aiškiai pasisako už vieningą ES skaitmeninę rinką. Todėl raginame Europos Komisiją priimti atsakingą sprendimą – leisti ES valstybėse taikyti mažesnį nei įprastą PVM dydį ir elektroninėms bei skaitmeninėms knygoms“, – teigia europarlamentaras P. Auštrevičius.

P. Auštrevičiaus teigimu, šios kadencijos Europos Komisijos (EK) vadovai tarp dešimties savo prioritetų įvardijo būtent bendrosios ES skaitmeninės rinkos sukūrimą ir inovacijų skatinimą. Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Lenkijos kultūros ministrai anksčiau kreipėsi į EK, ragindami leisti taikyti vienodą lengvatinį PVM tarifą tiek elektroninėms, tiek spausdintoms knygoms.

„Lietuvai šis klausimas irgi aktualus – skaitmeninės ir elektroninės knygos taps vis populiaresnės. Todėl reikia siekti, kad jos nebūtų apmokestinamos labiau nei įprastos knygos, kurioms šiuo metu Lietuvoje taikomas lengvatinis 9 proc. PVM. Norėčiau paskatinti mūsų šalies Vyriausybę aktyviai remti ES šalis, jau išsakiusias savo reikalavimus Europos Komisijai, ir siekti, kad skaitmeninės knygos Lietuvos žmonėms būtų prieinamos už sąžiningą kainą“, – sako P. Auštrevičius.

Europos Komisija priimti galutinį sprendimą dėl skaitmeninių knygų ir Pridėtinės vertės mokesčio direktyvos taikymo žada iki 2016 metų.