Idėja, kuri prašėsi

2018 12 07 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
20180529 EP 070212A CCR 001

Geriausia idėja – įgyvendinta idėja. Lietuvos šimtmečio proga visuomenė pasiūlė ir atsirinko tris, pirma – mokytojo profesija. Mažai kas tada galvojo, kad pats idėjos siūlymas reikš, jog patiems piliečiams ją reikės ir įgyvendinti.

Gali būti, kad didžiausias renginys per Lietuvos šimtmečio minėjimo metus gims iš anksto nesuplanuotas. Protesto grandinė nuo Seimo iki švietimo ministerijos ir prie Vyriausybės šį savaitgalį. Kartu su visais sudalyvausiu šios valdžios „nuvertimo plane“. Kadangi plano scenarijai žinomi, viskas gerai, kam reikės – pasiruoš.

Jeigu rimčiau – deja, minint valstybės šimtmetį politinė sistema nepasitempė, nepasistiebė aukščiau įprasto standarto. Matyt, ne laikas baksnoti pirštu, kiekvienas gali pamąstyti apie savo atsakomybę ir veiksmus. Gerų sprendimų ir klaidų santykis minusinis.

Ne sudarytos naujos vyriausybinės komisijos, ne pavienės įstatymo pataisos bus paspirtis mokytojams ir visiems, kurie šį savaitgalį išeis į gatves ginti orumo.

„Idėja – įgyvendinti idėjas“ – 2018 m. vasarį idėjų Lietuvai paskelbimo ceremonijoje taikliai įsivardijo, bet nerealizavo Vyriausybės vadovas. Todėl Nacionalinį susitarimą reikės pasirašyti ir įgyvendinti kur kas geriau, nei būtą ar nebūtą šitos valdžios nuvertimo planą. Pradžia, impulsas yra. Reikės pratęsti – vardan idėjos, kuri prašėsi.