P. Auštrevičius: „Neteisėtai Kryme išrinktiems Rusijos Dūmos nariams turi būti pritaikytos ES sankcijos“

2016 10 06 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
20150609 EP 021620 239

Liberalas Petras Auštrevičius kartu su 36 Europos Parlamento nariais ragina Kryme neteisėtai išrinktiems Rusijos Dūmos nariams pritaikyti Europos Sąjungos sankcijas, įtraukiant jų pavardes į Europos Sąjungos (ES) jau paskelbtą asmenų sąrašą.

Europarlamentarai pabrėžia, kad ES nepripažino Rusijos Dūmos rinkimų Kryme, kuris buvo neteisėtai okupuotas ir aneksuotas Rusijos Federacijos bei atplėštas nuo Ukrainos 2014 metais. Todėl dabar EP nariai ragina nepripažinti rinkimų rezultatų ir pritaikyti ES sankcijas šiems Kryme neteisėtai išrinktiems asmenims: Ruslanui Balbekui, Michailui Šeremetui, Andrejui Kozenko, Konstantinui Bacharevui, Dmitrijui Belikui ir Svetlanai Savčenko.

„Vadinamieji „rinkimai“ Kryme buvo farsas. Dabar reikia aiškiai ir be užuolankų pasakyti, kad šio Kremliaus surengto spektaklio metu išrinkti aktoriai nėra pageidaujami Europos Sąjungoje. ES sankcijos būtų realus ir adekvatus veiksmas, turint omenyje tai, kad rinkimai surengti grubiai pažeidžiant Ukrainos teritorinį vientisumą“, – teigė kreipimosi iniciatorius P. Auštrevičius.

Liberalas atkreipia dėmesį, kad viena iš septynių Kryme rugsėjo 18 d. „išrinktų“ Rusijos Dūmos narių – Natalija Poklonskaja – dar prieš rinkimus buvo įtraukta į asmenų sąrašą, kuriems taikomos ES sankcijos.

 

Letter-Mogherini-final-06.10.2016.pdf

 

 

A-2016-6376746-MEPs-signatoires-Sanctions-Crimean-deputies-in-the-Russia....pdf