Patvirtintas ES skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas

2021 06 09 Raktažodžiai: Europos Parlamente
covid
Geros žinios iš Europos Parlamento.
Patvirtintas ES skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas, kuris visoje Europos Sąjungoje pradės galioti nuo liepos 1 d. Taigi po ES galėsime keliauti laisviau. Šį pažymėjimą su QR kodu skaitmeniniu arba popieriniu formatu nemokamai išduos ES šalių nacionalinės institucijos. Jis bus išduodamas, jei asmuo pasiskiepijo nuo COVID-19, neseniai gavo neigiamą testo rezultatą arba persirgo šia liga.
Derybų metu europarlamentarams pavyko pasiekti, kad ES šalys negalėtų pažymėjimą turintiems asmenims taikyti papildomų kelionių apribojimų, pvz., izoliavimosi ar testavimo reikalavimų. Taip pat europarlamentarai paragino ES valstybes užtikrinti, kad testavimas būtų nebrangus ir plačiai prieinamas. Reaguojant į šį raginimą, tai yra tam, kad ES šalys galėtų lengviau įsigyti testų ES COVID pažymėjimams išduoti, Europos Komisija pažadėjo pagal Skubios paramos priemonę skirti 100 mln. eurų.
Darome viską, kad vasarą keliautume saugiau ir laisviau. Jau dabar, nelaukdamos liepos mėnesio, vis daugiau ES valstybių, tame tarpe ir Lietuva, išduoda šiuos pažymėjimus.
Daugiau informacijos: https://bit.ly/34YL1hQ