Prisidėkime prie pagalbos Ukrainos beglobiams

2022 03 15 Raktažodžiai: Europos Parlamente
gyvunai3
Mažiau matoma putino karo Ukrainoje pusė: sunki Ukrainoje šiuo metu likusių gyvūnų ir jų gelbėtojų padėtis. Apie esamą situaciją ir tolesnius bendrus veiksmus ES lygmenyje, šiandien kalbėjome su kitais europarlamentarais ir gyvūnų gerovės organizacijomis iš visos Europos.
Žiniasklaidoje stebėjome jaudinančius kadrus, kaip žmonės, bėgdami nuo rusijos agresijos su savimi kartu gabena ir savo augintinius. Tačiau Ukrainoje šiuo metu liko tūkstančiai staiga beglobiais tapusių gyvūnų - alkanų, valkataujančių gatvėse. Prieglaudos perpildytos, daugelis jų atkirstos nuo maisto tiekimo ir vandens, priklausomos nuo savanorių. Be priežiūros ir maisto liko zoologijos sodų, saugomų teritorijų gyvūnų.
Ukrainiečiai drąsiai lieka rūpintis beglobiais tapusiais gyvūnais ir nenuilstamai dirba, jog jiems padėtų. Tačiau agresorius aukų nesirenka - buvo atvejų, kai nušauti buvo savanoriai, vežę beglobiams gyvūnams maistą.
Deja, bet problemų iki šiol yra ir dėl ES reikalavimų, numatančių sugriežtintą kontrolę per sieną vežant daugiau nei 5 gyvūnus.
Tikiuosi, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija į gyvūnų gerovės organizacijų raginimus šią problemą spręsti sureaguos nedelsiant - tam turėta jau 19 dienų. Biurokratijai kare ne laikas.
O tuo tarpu bent šiek tiek prisidėti prie pagalbos Ukrainos beglobiams gyvūnams gali kiekvienas.
Kviečiu aukoti organizacijoms, renkančioms paramą: