Paramos akcija politiniams kaliniams

2023 05 31 Raktažodžiai: Europos Parlamente, Human rights
skasvili
     Laukiant Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili kalbos Europos Parlamente pakviečiau kolegas ir kartvelų bendruomenę Belgijoje prisijungti prie paramos akcijos politiniams kaliniams: buvusiam prezidentui Michailui Saakašviliui ir opoziciją remiančio televizijos kanalo „Mtavari“ direktoriui Nikai Gvaramiai. Kalinimo metu prezidento M. Saakašvilio sveikata ženkliai susilpnėjo, bijomasi, kad situacija pasieks kritinį tašką, po kurio nebus įmanomas jo atsigavimas. Taip pat nuogąstaujama dėl blogiausio - mirties.
    Visgi, nepaisant Europos Parlamento ir tarptautinės bendruomenės atstovų išsakytos kritikos ir prašymo išleisti jį gydytis užsienyje, Sakartvelo valdžia atsisako bendradarbiauti ir toliau leidžia M. Saakašviliui nykti įkalinimo įstaigoje. N. Gvaramia buvo nuteistas 3,5 metams įkalinimo už prasižengimą, kuris paprastai nepriskiriamas kriminaliniam nusikaltimui ir nėra taikoma įkalinimo bausmė, tačiau siekta su juo susidoroti politiniais sumetimais.
Prezidentė S. Zurabišivili turi prerogatyvą suteikti atleidimą nuo bausmės abiem asmenims, tačiau iki šiol susilaikė nuo sprendimo. Savo kalboje Europos Parlamente prezidentė palietė šią temą t.y. paminėjo, kad nemėgsta būti spaudžiama ir elgsis taip, kaip manosi teisinga. Gerbiu, tačiau nesutinku su jos pozicija. Taikytis su neteisėtu asmenų įkalinimu ir jų marinimu nėra suderinama su europietiškomis vertybėmis, Sakartvelui kalinančiam prezidentą, nutiesusį kelią link Europos Sąjungos narystės perspektyvos, bus sunku užsitikinti ES kandidatės statusą.