Istorinė konferencija – „Kultūrinis Lietuvos-Lenkijos dialogas: vardan laisvos ir pergalingos vieningos Europos“

2023 05 30 Raktažodžiai: Iniciatyvos, Lietuvoje
DSC 0129
Praeitą penktadienį Juodšiliuose, Vilniaus raj., įvyko istorinė konferencija – „Kultūrinis Lietuvos-Lenkijos dialogas: vardan laisvos ir pergalingos vieningos Europos“, organizuota mano/ Renew Europe ir kolegų europarlamentarų iš Lenkijos Anna Fotyga (buvusios Lenkijos užsienio reikalų ministrės) ir Kosma Zlotowski iniciatyva.
Renginys subūrė Lietuvos ir Lenkijos ekspertus aptarti garsaus XX-ojo amžiaus publicisto, aršaus komunizmo ir nacionalizmo kritiko Józefo Mackiewicziaus kultūriniam palikimui ir jo reikšmei šiandien - Europai vėl kovojant su totalitarizmu, komunizmo ideologija. Konferencija vyko ypatingoje vietoje -Józefo Mackiewicziaus name Juodšiliuose, kuriame rašytojas gyveno Antrojo Pasaulinio karo metais.
Po karo Józefas Mackiewiczius ir jo žmona publicistė, teatro kritikė, rašytoja, dailininkė Barbara Aldona Toporska-Mackiewicz gyveno įvairiuose Vakarų Europos miestuose; jiems mirus, palaikai buvo palaidoti Londone. Vis tik pažymėtina, jog rašytojas yra sakęs, jog jo vieta yra būtent Lietuvoje - tad renginio metu buvo iškeltas klausimas, dėl palaikų perlaidojimo galimybės Vilniaus Rasų kapinėse. Šias diskusijas neabejotinai tęsime ir toliau.
Dėkoju visiems pranešėjams ir visiems renginio svečiams, pasiryžusiems vieningai dirbti vardan bendro tikslo - laisvos ir pergalingos vieningos Europos.
DSC 0124DSC 0113DSC 117DSC 119DSC 118DSC 116DSC 109DSC 114DSC 108DSC 0035DSC 106DSC 105DSC 107DSC 27