2023 09 06 Raktažodžiai: Europos Parlamente
viena
Šią savaitę kartu su savo politinės grupės „Renew Europe“ kolegomis dirbame Vienoje, Austrijoje. Be pasiruošimo kitos savaitės Europos Parlamento plenarinei sesijai Strasbūre, kur be kita ko bus balsuojama dėl mano rengiamos rezoliucijos dėl santykių su Baltarusija, taip pat priėmėme Vienos deklaraciją.
Keletas jos ištraukų dėl bendros antipopulistinės ir proeuropietiškos pozicijos bei nepajudinamos paramos Ukrainai:
Poliarizacija tvyro ore. Likus keliems mėnesiams iki Europos Parlamento rinkimų, politinis susiskaldymas Europoje vis stiprėja. Kai kurios Europos konservatyviosios partijos tolsta nuo centro, viliojamos antiliberalizmo. Kairiuosius traukia ekonominis populizmas. Viena politinė jėga stovi per vidurį ir siūlo priešingą veiksmingos ES naratyvą. Viena politinė jėga palaiko proeuropiečius, mažina atotrūkį tarp piliečių ir institucijų, gina demokratiją ir įtvirtina diskusijas realybėje. Ši politinė jėga yra „Atnaujinkime Europą“.
Šiandien susirinkę Vienoje, kur mus priima NEOS partija, mes, liberalai, centristai, demokratai ir reformistai, įsipareigojame kovoti Europos Parlamento rinkimuose, didžiuodamiesi savo pasiekimais ir rezultatais, žadėdami Europą, kuri sukuria galimybes jaunimui, verslininkams, mokslininkams ir „spaudžiamam viduriniajam sluoksniui”, kuris jaučiasi vis labiau pažeidžiamas. Raginame savo proeuropietiškus partnerius Europos Parlamente prisiimti atsakomybę ir dar kartą įsipareigoti laikytis mūsų koalicinio susitarimo, kad piliečiai gautų apčiuopiamos naudos kasdieniame gyvenime. Europos politinis centras turi atsilaikyti prieš patiriamą spaudimą. Nepritariame bendradarbiavimui su kraštutiniais dešiniaisiais ir kraštutiniais kairiaisiais. Atmetame bendradarbiavimą su antieuropietiškomis partijomis dabar ir po 2024 m. rinkimų.
UKRAINA
Esame kartu su Ukraina. Parodėme, koks stiprus yra mūsų solidarumas niokojančio ir neteisėto rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje. Ukraina kovoja už savo ir mūsų laisves, o mes esame kartu su ja dėl mūsų bendro Europos saugumo. Mūsų parama yra nepajudinama.
Pažadėjome ukrainiečiams, kad jie taps Europos Sąjungos nariais kartu su įsipareigojimu integruoti Vakarų Balkanų šalis į veiksmingą, dinamišką ir reformuotą ES. Europos Sąjunga turi būti pasirengusi priimti naujas valstybes nares.
Vienos deklaracija anglų k. - https://rb.gy/zbnnw