Diskusija „Plėtros paketo išpakavimas: nuo vertinimo iki įstojimo“

2023 11 15 Raktažodžiai: Europos Parlamente
p1
Šiandien dalyvavau Ukrainos analitinio centro „Ukrainian Prism“ Foreign Policy Council "Ukrainian Prism" surengtoje diskusijoje „Plėtros paketo išpakavimas: nuo vertinimo iki įstojimo“, kurioje aptarėme Europos Komisijos rekomendaciją ES Tarybai pradėti stojimo derybas su Ukraina ir Moldova, o Sakartvelui suteikti kandidatės statusą.
Esu įsitikinęs, kad Europos Sąjungos plėtra yra svarbi ES politikos dalis. Šiuo metu Europos Parlamente vyksta ypač daug diskusijų šiuo klausimu. Taip pat kartu su kolega rengiu pranešimą dėl ES integracijos gilinimo, ruošiantis būsimai plėtrai, kuriuo siekiama suvienyti Europos šalis bendram politiniam ir ekonominiam projektui.
Kalbant apie integraciją ir naujų narių priėmimą į ES, labai svarbu į tai žvelgti iš saugumo ir gynybos perspektyvos. Mums reikia turėti saugumo sieną Europoje. Tačiau taip pat turėtume turėti omenyje, kad integracijos ir reformų procesai dar nebaigti, todėl turime tęsti tą pačią dinamiką abiejose pusėse. Manau, kad turime pakankamai jėgų ir laiko tai daryti lygiagrečiai ir ranka rankon. Turime tai daryti labai sklandžiai ir efektyviai, kad pasiektume pagrindinius tikslus - sustiprintume ir apsaugotume ES su Ukraina jos sudėtyje.