2024 02 01 Raktažodžiai: Europos Parlamente
orbanas
Mano politinė frakcija „Renew Europe“ dar gruodį pasmerkė Tarybos ir Komisijos pasidavimą V. Orbano šantažui, tai negali tęstis. Iš ES vadovų tikimės itin reikalingo sutarimo dėl ES ilgalaikio biudžeto 2021-2027 m. peržiūros ir sutarimo, kuris patvirtintų 50 mlrd. eurų vertės Ukrainos priemonės sukūrimą užtikrinant ilgalaikį stabilumą Ukrainai, o taip pat 1,5 mlrd. eurų finansavimą Europos gynybos fondui pagal naująją priemonę Europos strateginių technologijų platformą (STEP).
Nuo kito mėnesio baigsis tarptautinė parama Ukrainos biudžetui, todėl Europos Vadovų Taryba privalo rasti sprendimus dabar. Koks mano indėlis visoje šioje suirutėje? Nepaisant, kad Taryba neturi savo pilnai suformuotos pozicijos, jau antras mėnuo dalyvauju tarpinstitucinėse derybose tarp Parlamento, Komisijos ir Tarybos dėl Ukrainos priemonės siekiant parengti jos steigimo dokumentą.
Jei Taryba nepateiks nemalonių staigmenų, darbą baigsime kitą savaitę Strasbūre, vadinasi, Komisija jau kitą mėnesį galės atlikti būtinus finansinius pavedimus į Ukrainos biudžetą.