Strasbūro ir VDU botanikos sodų mainai

2024 04 12 Raktažodžiai: Lietuvoje
IMG 4009
Šiandien paminėjome Strasbūro universiteto Botanikos sodo ir Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo bendradarbiavimą, kuris užsimezgė 2023 m. lapkritį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą mano iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ir gerovę simbolizuojančios, nacionaliniu Ukrainos augalu laikomos „kalynos“ (Viburnum opulus L.) veislės, išvestos VDU Botanikos sode Kaune sodinukai.
Šįkart kolegos iš Strasbūro įteikė atsakomąją dovaną – slyvos (Prunus domestica) veislę 'Hauszwetsche', kuri bus pasodinta VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektoriaus kolekcijoje.
Malonu, kad užsimezgė draugiški ryšiai tarp Strasbūre ir Kaune veikiančių universitetų botanikos sodų. Labai dėkoju VDU Botanikos sodo profesoriui Remigijui Daubarui ir visiems kitiems, kurie padėjo į Strabūrą ir Briuselį atgabenti ir pasodinti ukrainiečiams labai svarbų augalą „kalyną", kuri šiandien jau simbolizuoja ir susivienijusią Europą. Džiugu, kad mainai įvyko ir nuo šiol VDU Botanikos sodas sėkmingai augins Strasbūro universiteto botanikos sodo dovanotą medelį.