2024 04 26 Raktažodžiai: Europos Parlamente
austr

Esame priblokšti dėl neseniai pasirodžiusių pranešimų, kad Austrijos bankas "Raiffeisen Bank International" planuoja tęsti ir net plėsti savo veiklą rusijoje, įdarbindamas daugiau kaip 2 000 naujų darbuotojų.

Priešingai nei kiti Vakarų bankai, kurie mažina savo veiklą rusijoje, "Raiffeisen Bank International" per pastaruosius metus išlaikė ir padidino beveik 10 000 vietos darbuotojų skaičių ir planuoja jį toliau plėsti. Po daugiau nei dvejus metus trunkančio rusijos karo prieš Ukrainą nematome jokio preteksto "Raiffeisen Bank International" nesilaikyti ES nustatytų ribojamųjų priemonių rusijai.

Šio banko veikla rusijoje prisideda prie rusijos ekonomikos ir biudžeto, taip pat suteikia finansinių išteklių karinei agresijai prieš Ukrainą – šalį kandidatę į Europos Sąjungą.

Tad mano iniciatyva kartu su dar 36-iais europarlamentarais kreipėmės į Austrijos Respublikos vadovus, ragindami „Raiffeisen Bank International“ laikytis savo pareiškimų ir nutraukti veiklą rusijoje. Ukraina, o ne rusija, puoselėja mūsų bendras demokratines vertybes ir idealus.

Kreipimasis į Austrijos vadovus: https://rb.gy/uiar2f